Novinky

Aké trendy kúpeľní budú kraľovať v roku 2022?

Ak ste sa rozhodli tento rok pre stavbu vášho vysnívaného domu alebo plánujete prerábku rozsiahlej kúpeľne máme pre vás tie najhorúcejšie trendy priamo od obľúbených svetových dizajnérov, ako je Courtney Hill Fertitta z Courtney Hill Interiors a Janice Barta z Barta Interiors.

Veľkým kúpeľniam bude kraľovať zeleň

Zeleň je súčasťou takmer každej jednej domácnosti a milovníkov rastlín. A dokonca aj tí, ktorí nie sú fanúšikmi zelene, určite nájdu kúsok zelene doma. Zeleň ako súčasť dekorácie nášho domova i kúpeľne sú nielen estetickou záležitosťou, ale aj vitalizujúcou. Prečisťuje vzduch, zvyšuje hodnotu zdravia a ducha. Podľa najnovších trendov interiérového dizajnu je zeleňová výzdoba kúpeľní horúca voľba na rok 2020.

Zeleň bude úspešná predovšetkým vo veľkých kúpeľniach

Zeleň do kúpeľne je vhodné umiestniť napríklad pri okraj vane, pri umývadlá na dosku alebo pri okne, kde je lepší prístup svetelných lúčov. Pri hľadaní vhodných zelených rastlín je najlepšou variantou použiť rastliny, ktoré nekvitnú, darí sa im vo vlhkejšom prostredí a rastú do výšky, aby zbytočne nezaberali priestor v kúpeľni. Pri zariaďovaní modernej kúpeľne so zeleňou vám určite architekt či dizajnér pomôže navrhnúť rozmiestnenie zelene v priestore, treba však zvážiť životnosť kvetín a či je v kúpeľni i prísun denného svetla. Takže tropické rastliny alebo vlhko-milujúce zelené rastliny budú dokonalým doplnkom kúpeľne.

Trendom sa stávajú i machové steny

Posledných zopár rokov môžeme sledovať trend, že majitelia reštaurácií, barov a iných prevádzok si spestrujú svoj interiér zeleňou v podobe machových stien. Tie sa dajú efektívne využiť na stenu do kúpeľne ako machový obraz. Prirodzená vlhkosť a každodenné používanie kúpeľne im zaručujú, že budú prospievať. Vďaka svojmu minimalistickému zjavu, dokážu tak spríjemniť a dotvoriť dojem pohodlia v kúpeľni.

 

Čierno-biele kúpeľne budú kraľovať trendom

Farebnosť kúpeľní sa posledné roky uzemňuje do prírodných zemitých farieb, ktoré sa pre niekoho môžu zdať až moc fádne, i napriek tomu sú predurčené na dlhodobé používanie bez opozeranosti. Ak hľadáte dlhodobú nadčasovosť skvelá kombinácia čierno-bielej klasiky a nápaditosti je tu na dlhé desaťročia. A sú predurčené byť horúcim favoritom kúpeľní na rok 2020.

Vďaka kreativite architekta a šikovného majstra, viete vyčarovať vďaka uloženiu a kombinácií formátov iba z dvoch farieb krásny dizajn keramických obkladov, ktoré dodávajú jedinečný štýl vzhľadu celej kúpeľni. Čierno-biela klasika je vhodná nielen do elegantných moderných priestorov, ale i do rustikálneho interiéru.

 

Otvorený priestor

Trendom je hlavne vzdušnosť a dostatočný priestor. Nastávajúce roky sa prikláňajú prirodzenosti nielen v kráse, ale i v dizajne interiérov - týka sa to i kúpeľni. Odporúčané sú predovšetkým veľké formáty prírodných materiálov - predovšetkým mramoru. Taktiež trend sprchových kútov o je vzdušnosti v podobe otvorených sprchovacích kútov či Walk in sprchových kútov.

Vzdušnosť v kúpeľni vďaka walk-in systému OASIS

Zakúpite aj u nás.