Vodný kameň - nepriateľ pre kúpeľne č. 1

Možno to poznáte … pri kúpe akéhokoľvek výrobku každého z nás zaujíma jeho životnosť. Možno mi nebudete veriť, ale moja odpoveď vždy znie, že životnosť ovplyvňuje čistenie a celková údržba. Tak je to aj pri sprchovacích kútoch. 

TEKNO.CAL

Táto úprava je voľným okom neviditeľná, má optimálnu trvanlivosť a aplikuje sa s veľkou ľahkosťou na sklá nielen nových sprchovacích kútov, ale aj už namontovaných (po predchádzajúcej aplikácii prípravku Remove.Gel 50). Je to výborný nástroj na dlhodobú ochranu priehľadnosti skla a uľahčuje práce pri čistení a údržbe. Povrch skla je vlastne extrémne porózny, čo voľným okom nie je viditeľné. Tento faktor spôsobuje, že bez špecifickej úpravy stráca rýchlo svoju priehľadnosť a lesk a z toho pramenia rôzne problémy pri údržbe. Úprava založená na nanotechnológii TEKNO.CAL sa zrodila zo skúseností výrobcu, ktorý pracuje desaťročia v odvetví skla a keramiky. Chemickou reakciou v kombinácii s kremenitou hlinkou, ktorá sa nachádza tak v skle ako aj v keramickej glazúre, sa úprava viaže na ošetrovaný povrch, pričom sa s ním úplne spojí. Takto sa zvýšia hydrofóbne vlastnosti povrchu, znížia sa na minimum možné body priľnavosti špiny a nánosov vápenca a sodíka. Výsledkom je mimoriadne hladký a uzavretý povrch s následnou odolnosťou voči vode s antibakteriálnym účinkom. Úprava Tekno.Cal sa môže aplikovať na sprchovacie boxy, zrkadlá, sklenené a keramické umývadlá, keramickú sanitu a obklady.

Úprava proti vodnému kameňu TEKNO.CAL:

  1. pomáha ľahšiemu stekaniu vody, pričom zanecháva len veľmi malé množstvo kvapiek na skle;
  2. pomáha pri čistení skiel, prípadne pôsobí tak, že nános vodného kameňa, ktorý môže zostať v minimálnych množstvách na skle po zaschnutí, sa oveľa ľahšie odstráni;
  3. pomáha udržiavať sprchovací box hygienicky čistý pomocou antibakteriálneho účinku, ktorý zostáva aktívny na povrchu skla. Chceme, aby nevznikali nedorozumenia. Neočakávajte, že po osprchovaní zostanú sklá dokonale úplne suché a čisté. Uvedené sa nikdy nestane. Doteraz nebolo vyrobené žiadne sklo pre sprchovacie kúty, ktoré by zostalo suché, čisté a lesknúce sa po tom, čo bolo navlhčené po použití. Je len upravované špecifickými výrobkami, ktorých účinok sa používaním stráca. Je ťažšie odstrániť nános vodného kameňa zo skla, ktoré nie je upravené, mimoriadne ľahšie sa odstráni zo skla upraveného výrobkom proti vodnému kameňu. Toto je ten skutočný rozdiel. Preto sa po osprchovaní odporúča použiť navlhčenú handričku na odstránenie veľmi malého množstva kvapiek, ktoré zostali na sklách. Ak sa tento úkon nevykoná po skončení každého sprchovania, odporúčame Vám aspoň jedenkrát za týždeň poutierať sklá vlhkou handričkou, aby sa ľahko odstránili fľakaté nánosy vodného kameňa. Stačí veľmi málo času a znovu máte lesknúce sa sklá. Odporúčame vám originálny výrobok proti vodnému kameňu, ktorý používajú najvýznamnejší výrobcovia sprchovacích kútov. Je odskúšaný na európskej úrovni viac ako 12 rokov.

REMOVE.GEL 50

Dnes je možné aplikovať úpravu proti vodnému kameňu Tekno.Cal aj na už namontovaných sprchovacích kabínach, na sklách, na ktorých sú evidentné fľaky od usadeného vodného kameňa. Pred nanesením výrobku Tekno.Cal je potrebné použiť silný čistiaci výrobok na sklo. REMOVE.GEL 50 je nevyhnutný na dokonalé odstránenie nánosu vodného kameňa a iných rezíduí, ktoré zostali na sklenenom povrchu. Po použití výrobku Remove.Gel 50 na čistenie skiel je možné naniesť úpravu proti vodnému kameňu Tekno.Cal a sprchovací kút bude ako nový. Pozor: Pri použití prípravku proti vodnému kameňu Tekno.Cal na sklá, na ktorých sú ešte stopy od vodného kameňa, je účinok tejto úpravy neúčelný. Výrobky na odstránenie vodného kameňa a na udržiavanie rýchlejšieho stekania kvapiek po skle, sú určené iba pre sklá, v žiadnom prípade nie pre profily, pánty a kľučky.

ČISTENIE

Pokiaľ nanášate ochranný film TEKNO.CAL na sprchovací kút, ktorý sa už používa, najskôr sa sklenené plochy dôkladne očistia prípravkom REMOVE.GEL – nanesiete len na sklenené plochy handričkou (nie hubkou) v malých množstvách (jedná sa o vysoko koncentrované prostriedky), opláchnete, osušíte a následne nanesiete takisto handričkou a v rukaviciach tenký ochranný film prípravku TEKNO.CAL na celú plochu skiel – tento sa už neoplachuje a jeho životnosť na skle sa odhaduje na cca 3 mes. v závisloti na tvrdosti vody a intenzity používania sprch. kútu… Po sprchovaniach už nie je nutné používať žiadne iné čistiace prostriedky, povrch len utrieť dosucha handričkou. Pokiaľ máte nepoužitý, novo namontovaný sprchovací kút, nanáša sa len ochranný prípravok TEKNO.CAL (vyššie spomenutým spôsobom). Flaštičky oboch spomínaných prípravkov by Vám mali vystačiť na dobu používania cca 3 roky.

Para a prach v kúpeľni - nepriateľ č. 2

Dvojica úplne odlišného zloženia a predsa pár, ktorý vie narobiť hotové peklo. Ak ich necháte robiť si, čo chcú, vypomstí sa Vám to. Pánty Vám začnú zadrhávať, dvierka na zasúvacích dverách Vám začnú skákať a prestanú sa kĺzať. Ak sa k tomu pridá Pán vodný kameň, máte hotový stavebný materiál. Nič iné nepomôže tak, ako práve pravidelné čistenie.

Agresívne čistiace prostriedky - nepriateľ č. 3

Reklama naša každodenná, pôsobí na nás ako magnet, podnecuje nás k tomu, aby sme používali čoraz silnejšie agresívnejšie čistiace prostriedky. Opak je však pravdou. Ak čistíme sprchovací kút pravidelne, nie je vôbec potrebné siahnuť po silnejších čistiacich prostriedkoch, ktoré sú už vyrábané na báze kyselín. Tieto „zázračné“ prípravky majú za následok postupné poškodenie výrobku, zanechanie nepekných fľakov na profiloch, sprchových hlaviciach, batériách … 

AQUATEK doporučuje bežné čistiace prípravky na báze octu, môže byť napríklad aj ocot riedený s vodou, ďalej osvedčený čistiaci prípravok, ktorý je bežne dostupný v sieti obchodov dm drogerie, TESCO, TETA drogerie s názvom FROSCH. Je to prípravok určený špeciálne na čistenie celej kúpeľne, ktorý stačí naniesť na kúsok textílie – najlepšie na modrú švédsku utierku a rozotrieť prostriedok po skle. Prípravok necháte pôsobiť cca 3 minúty a potom čistené plochy opláchnete iba teplou vodou. Ak je niekto pedantnejší, môže ešte sklá preleštiť švédskou utierkou. Pri pravidelnom používaní sprchovacieho kútu ďalej doporučujeme klasickú plastovú stierku, ktorú si zavesíte buď priamo na sklo alebo na stenu sprchovacieho kútu. Po osprchovaní sa stačí sklenené plochy zotrieť touto stierkou a tak minimalizujete nános vodného kameňa ktorý vzniká po zaschnutí kvapiek. Účinné, jednoduché a lacné … 

Ďalej je dôležitá údržba pántov, pántikov, vodiacich profilov a koliesok v nich, tesnení a magnetov. Dôležitá je tiež pravidelná údržba týchto častí a čistenie mnou spomínanými prípravkami, plus navyše, ak pocítite zhoršené otváranie dvierok, vŕzganie pántov, skákanie koliesok, je nutné tieto diely premazať. Najlepším prípravkom na to určeným je silikónový olej (WD 40), ale môžete použiť aj krém (indulona) alebo klasické mydlo.

cistiaci_prostriedok_18307d952eac3958